Czy muszę zmieniać opony co 10 tyś km?

Jeśli chodzi o konserwację pojazdu, większość z nas zapomina o zmianie opony po przejechaniu każdych 10 000 km. Jeśli nie zmienimy opony, to bardzo szybko się ona zużyje. Nie należy więc zostawiać pracy w połowie, bo jeśli opona jest zużyta, to w najbliższych dniach czeka nas wiele problemów.

Ciśnienie w oponie

Jeśli nie utrzymasz ciśnienia w oponie, będziesz musiał zmierzyć się z wieloma problemami, takimi jak nierówne hamowanie, nagła utrata przyczepności, utrata kontroli itp. Jest to główny powód, dla którego należy utrzymywać ciśnienie w oponach przynajmniej na poziomie podanym przez producenta.

Sprawdź filtr powietrza

Jeśli Twój samochód jest stary, to istnieje prawdopodobieństwo, że musisz wymienić filtr powietrza. Większość starych samochodów nie posiada filtra powietrza i w takim przypadku należy go sprawdzić. Nowe filtry są wykonane z bawełny i usuwają cząsteczki z powietrza.

Sprawdzenie opony

Jest to kolejny najważniejszy krok w konserwacji opon. Większość ludzi pozostawia pracę w połowie wykonaną i nie dba o oponę. Należy sprawdzić, czy opona nie ma pęknięć, nacięć, wybrzuszeń i innych uszkodzeń. Jeśli jesteś w stanie to zrobić, możesz naprawić te uszkodzenia i zaoszczędzić pieniądze.

Sprawdź zbieżność kół

Jeśli Twój samochód jest nowy, to nie musisz sprawdzać zbieżności kół. Ale jeśli twój samochód jest stary to musisz sprawdzić zbieżność. Uchroni to Twój samochód przed wypadkami i sprawi, że Twoja jazda będzie znacznie bezpieczniejsza.

Wnioski:

To były jedne z najczęstszych problemów, które trzeba sprawdzić i naprawić jak najszybciej. Jestem pewien, że po wykonaniu tych wskazówek będziesz cieszyć się serwisem swojego samochodu.