Czy warto kupić pokrowiec na samochód?

Coraz więcej osób, nie tylko młodych decyduje się na zakup samochodu. To jest dobry pomysł. Zwłaszcza, że dzięki temu staniemy się bardziej niezależni i samodzielni. Będziemy mogli poruszać się, gdzie tylko będziemy chcieli. Niestety problem nasuwa się jeden. Mianowicie co zrobić jak nie mamy garażu? Gdzie w tym przypadku trzymać auto? Na parkingu? Odpowiedź brzmi tak, ponieważ nie ma innego wyjścia. Wiadomo, że klimat w Polsce jest różny i każdy właściciel musi liczyć się z tym, iż jego samochód może być wystawiony na wiele nieprzyjemnych sytuacji. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić rozwiązanie problemu. Należy do nich nic innego jak zakup pokrowca na samochód.

Plusy i minusy zakupu pokrowca do samochodu- podstawowe informacje

Jak już wcześniej było wspomniane, właściciele samochodów zdają sobie sprawę z tego jak narażają swoje auta pozostawiając je na dworze. Dlatego też bardzo duża część z nich zastanawia się po prostu nad kupnem pokrowca, który będzie miał na celu ochronę pojazdu przed działaniem różnorodnych czynników zewnętrznych. Bardzo ważne jest to, iż jest to świetny pomysł i dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają garaży. Jednak trzeba wiedzieć jaki pokrowiec będzie najbardziej odpowiadał naszemu pojazdowi. Na rynku można znaleźć naprawdę dość spory wybór. Jednak to od nas zależy, jaki w sumie wybierzemy. W ten sposób ochronimy zarówno lakier jak i karoserię swojego auta.
Czym w ogóle jest taki pokrowiec? To nic innego jak plandeka na samochód. Możemy znaleźć różne wymiary oraz wykonania pokrowców. Takie plandeki mogą być jednowarstwowe, ale są też takie, które mają nawet i trzy warstwy materiału. Różnią się one także przez to wagą i sposobem montażu. Te cienkie pokrowce zazwyczaj wykonywane są z ortalionu. Wiadomo też, że cienkie zakłada się znacznie szybciej, jak te grubsze. Do tych kilkuwarstwowych często potrzebna jest dodatkowa para rąk, aby można było swobodnie narzucić ją na samochód. Jednak jak już każdy miałby wybierać to zdecydowanie lepiej wybrać grubszą. Jest droższa, ale bardziej wytrzymała. Może posłużyć kilka lat. Ważną cechą jaką powinien wyróżniać się dobry pokrowiec jest jego wodoodporność.

To tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na schowanie swojego auta pod pokrowcem. Jednak przed wyborem powinniśmy zastanowić gdzie pojazd będzie stał. Chodzi przede wszystkim o podłoże. Na rynku można wyróżnić między innymi pokrowce do wewnętrznego. Do takich miejsc można śmiało zaliczyć różnego rodzaju hale czy wspólne garaże. Innym rodzajem pokrowca może by taki, który będzie tylko do użytku zewnętrznego, czyli na otwartym powietrzu.
Podłoże postoju pojazdu jest bardzo ważne. Jeśli nasze auto będzie stało na podwórku, na przykład na trawie lub gołej ziemi, to warto w tym przypadku sprawdzić czy nie było i nie ma w tym miejscu kałuży. Wszystko przez wilgoć wychodząca z ziemi lub trawy, która może utrzymywać się jeszcze przez dość spory czas po opadach. Szczególnie jeśli ma to miejsce pod plandeką. Wtedy może być problem i nasze auto zostanie uszkodzone . Mogą wystąpić w tym przypadku różne korozje, zawilgocenie wnętrza, gnicie. To są chyba najbardziej popularne skutki “zimowania” auta na dość niebezpiecznym podłożu. Jeśli możemy korzystać z osiedlowych parkingów to warto w tym przypadku zaopatrzyć się w pokrowiec, który będzie zapewniał wentylację. W internecie można znaleźć produkty z systemami hydroizolacyjnymi. Chodzi tutaj o odprowadzanie pary wodnej spod pokrowca. to bardzo dobra funkcja w tym przypadku i bardzo potrzebna.

Podsumowując niniejszy artykuł warto zaznaczyć, iż pokrowce to naprawdę bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają swojego garażu. Dzięki użytkowaniu tego typu zabezpieczenia, będziemy mieli pewność, iż nasze auto będzie bezpieczne. Jednak ważne, aby co jakiś czas zaglądać tam i sprawdzać czy pokrowiec nie ma dziury. Wszystko to dla dobra samochodu.